Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !


#1 2010-04-24 23:11:36

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

Witam !

Jak często można dawać pieskom jajko?  Codziennie, raz w tygodniu czy jeszcze rzadziej?
Gotowane na twardo czy lepiej surowe?

Całe czy tylko żółtko?

Czytałam już tyle różnych informacji, że potrzebuję raczej głosu zdrowego rozsądku...



Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#2 2010-04-26 13:14:20

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

Nie wiem czy mój głos będzie głosem zdrowego rozsądku- tego nie gwarantuję zwłaszcza, że ciągle zmieniam zdanie na temat żywienia... W każdym razie moje psy są obecnie na BARFie, czyli jedzą głównie surowiznę- mięso z kością, ale też warzywa (mielone) z dodatkami- m.in właśnie z surowym, całym jajkiem łącznie ze skorupką które wmiksowuję do papki. Ile? Trudno powiedzieć... zazwyczaj tak 2-4 razy w tygodniu, przy czym moje psy jedzą 3 lub dwa posiłki dziennie. Na papkę na 3-4 psy (dwa duże i dwa mniejsze, jedna mniejsza nie zawsze to dostaje) daję 2-3 jajka jednorazowo, Szczotka dostaje z tego odrobinkę, stosownie do wagi.
Poza tym moje psy nie chcą jeść gotowanych jajek.

Offline

 

#3 2010-04-27 00:40:57

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

Dzięki za odpowiedź, Tilia!

ja daję głównie 1 x na tydzień surowe żółtko....

Rori je też chętnie jajko gotowane...

BARF to wielkie zagadnienie... ciekawe , ma też wielu zażartych przeciwnków.

W mojej zamrażalce leży surowizna  w formie kiełbasek - pełne posiłki - już nawet pokrojone. Wystarczy odmrozić i do miski...  wszystko co pies potrzeba jest już w środku... Same plusy... Jest tylko jeden minus... RORI NIE JE TEGO !!!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#4 2010-04-27 06:33:04

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

Szukam tego cytatu na temat surowych jajek, wklejałam go na charcie forum, ale nie mę go odszukać...

mam!

(...)karmienie dużą ilością kurzego białka spowoduje niedobór biotyny (Wit. B) w związku z obecnością destruktywnej substancji zwanej awidyną. Można jednak nie brać tego pod uwagę, jeśli podaje się psu także żółtko, ponieważ wpływ awidyny jest zniesiony ze względu na wysoką zawartość biotyny w żółtku jaja. Całe jaja są jednym z najlepszych źródeł dostępnego białka.

źródło: http://www.goldenretriever.pl/food.htm

przekonuje mnie też to, że skorupka jest doskonałym źródłem minerałów


Rori nie lubi BARFa?? o rany... moja Szczota mogłaby jeść tylko mięso i kości, taki z niej "drapieżnik" :D jak ją wzięłam to nie trawiła nic poza suchą karmą, jak tylko dostała coś innego, od razu miała koszmarne biegunki, ale powoli stopniowo dodawałam po troszku innych rzeczy i teraz na szczęście może jeść wszystko i nie miewa właściwie problemów, a jeść bardzo lubi :) elementy z kurczaka zjada w całości, z większych zwierzaków kości ogryza z pasją, a mielonego mrożonego BARFa (też takie kupuję- mielonki z mięsa z kością indycze, baranie, też takie z dodatkami warzywnymi, mielone śledzie, i rarytas- nieczyszczone flaki ) wciąga z miską :D :D

Ja z resztą musiałam się do BARFa przekonać. Moja najmłodsza suka od szczeniaka suchych karm nie toleruje, widać to po kupkach. Nie jest to alergia na któreś z mięs bo wszystko w postaci surowej czy gotowanej trawi dobrze, tylko jakaś chemia, może drożdże? W każdym razie potrzebowałam czegoś na czym dobrze odchowam szczeniaka dużej rasy, zaczęłam uczyć się BARFa właśnie i jak na razie tfu tfu chyba wszystko jest ok :) Młoda ma 20 miesięcy i jestem zadowolona z jej rozwoju. Tylko kundlica je głównie suche, bo ona jest chorobliwie łapczywa, nie umie jeść kości powoli i dokładnie, tylko wszystko stara się połknąć, co może się dla niej źle skończyć.

Offline

 

#5 2010-04-27 13:49:12

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

O BARF dużo czytałam. Mogłabym stosować od czasu do czasu, gdyby księżniczka chciała surowiznę jeść. Stale BARF- ować nie mę  ze wzglądu na częste wyjazdy i długie pobyty w lesie .. gdzie o dobry BARF byłoby trudno - chyba  że bylibyśmy  już tak zaawansowani, że Rori jadła by całe zające na przykład... brrr...


A oto RORI I BARF

najpierw musiała się jednak uczesać  : 



Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#6 2010-04-28 06:58:45

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: JAJKO - gotowne na twardo czy surowe i jak często?

Fryzurę zrobiła sobie świetną :D :D no, ale jak uczesała się marchewką... ;)
Szczota też się tak czochra :D

My niestety chcąc nie chcąc musimy jeździć z lodówką i dokonywać cudów w zdobywaniu mięsa, bo Hesia suchego po prostu nie może jeść :/ jest to dla nas spore utrudnienie, ale jakoś fajemy radę, w ostateczności na wyjazdach jada czasem puszki Animondy. Teraz, po długiej przerwie w testowaniu suchych karm kupiłam na próbę woreczek Taste of the Wild - zobaczymy, tego jeszcze nie jadła...

znalazłam fotkę sprzed roku- Szczota zdecydowanie preferuje surowiznę niewegetariańską :D

http://images47.fotosik.pl/113/f2723b3a7bc500a1med.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mta-nps.pun.pl www.disneychannel.pun.pl www.sagaonaruto.pun.pl www.dyrtownia.pun.pl www.konkursy.pun.pl