Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !


#1 2010-10-12 19:57:29

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

RORI JEST DOBRA SIOSTRA!!!!

Obserwuję ją już od miesiąca jak się zachowuje pod kątem kontaktów z Tosią i muszę powiedzieć, że jest mała bohaterką!

To dzięki niej Tosia jest teraz taka jaka jest - spokojna i odprężona. To dzięki niej wskakuje chętnie do samochodu - bo na początku cała drżała i kładła się na ziemi - jak brałam ją na ręce to cała drżała, ale wystarczyło parę słów powiedzianych na ucho i Tosia nie do poznania !!!!

To dzięki Rori wie do czego służą psie zabawki .

W sobotę w szkole dla psów zaatakowały Tosię dwa jamniki - one są z tego znane , że im odbija.... Rori daje sobie z nimi świetnie rade... No i goniły tą biedną Tosię aż Rori pobiegła jej na pomoc, wpadła między Tosię i jamniki i rozniosła je po placu... Ale Tosię to mocno zestresowało i chodziła taka biedna przez cała godzinę ze skulonym ogonem.

Ale fajnie , bo jak tak razem trenują to (Rori trenuje z trenerem) to po ćwiczeniach podchodzą do siebie i się całują!!!!

Rori pilnuje też Tosię i chroni przed wszystkimi psami w naszej wsi .... i szczeka na wszystkich , chociaż wcześniej tego nie robiła....

A jakieś dwa tygodnie temu przy wyskakiwaniu z samochodu Tosia przestraszyła się kastey od smyczy i uciekła w panice , a panikę pogłębiało to , że ta głupia kaseta leciała za nią i tłukła o chodnik... Tosia z przodu , ja i Rori za nią ... Rori udało się dogonić Tosię i ją zatrzymać przyczym na szczęcie blokada od tej smyczy się rozluźniła i na trawie (na szczęście Tosia pobiegła tam gdzie zawsze chodzimy na spacer) smycz mogła się rozciągnąć a ja dopaść tej kasty...  No więc Rori zatrzymała Tosię i nie pozwoliła się jej oddalać !!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#2 2010-11-05 09:42:07

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: RORI JEST DOBRA SIOSTRA!!!!

Brawo Rori!! Miło to czytać, aż łzy czuć pod powiekami. Tosia wygrała los na loterii- nowy dom i TAKA opiekunka, obrończyni. A i Rori na pewno jest szczęśliwa, że ma towarzyszkę zabaw i może jej bronić. Takich postów pisz jak najwięcej!

Offline

 

#3 2010-11-05 11:05:09

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: RORI JEST DOBRA SIOSTRA!!!!

Ochoo !!!
Od tamtej akcji z "goniącą smyczą" wiele się zmieniło!

Tosia chodzi już bez smyczy - tam gdzie można, czyli tam gdzie i Rori bez smyczy lata - i jak słucha!!! Co prawda Tosia potajemnie , bez mojej zgody, wsątpiła prawodopodobnie do klubu Łowców Myszy i jest jego bardzo czynnym członkiem, Rori też tam jest , ale jest mniej czynna... to jednak nawet gdy jest mocno zaangażowana w obowiązki klubowe to na moje zawołanie PRZYCHODZI szybciej niż Rori !!!

Wczoraj wałęsałyśmy się po pobliskim lesie - początkowo bałam się, że Tosia puści się tropem np saren , ale nic podobnego -łowienie mysz jak na razie jej wystarcza... I gdy tylko miałam wrażenie , że się chce zapuścć w busz wołałam ją do siebie i...  NATYCHMIAST przychodziła , cool nie ?


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.medi.pun.pl www.broken-dreams.pun.pl www.ptstruckers.pun.pl www.kuleko.pun.pl www.hamar.pun.pl