Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !


#1 2012-01-01 18:33:01

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

CHOROBY RORI

Na pchłach się nie skończyło.

w piątek przed wigilją okazało się , że Rori ma gorączkę i wymiotuje...

Poleciałam do weterynarza a on do mnie: albo ma urojoną ciążę albo ma infekcje żołądka ... Weterynarz orzekł: infekcja żołądka...

Na moje sugestie, że Rori jechała w samochodzie gdzie rozlał się parę tyg. temu olej napędowy i "pachnie" tam  mieszanką środka czyszczącego (śmierdzi jak nie wiem co ) i oleju nic nie odpowiedział. Rori dostała zastrzyk , i antybiotyki...

W domu spała potem ok 4 godziny , a jak się obudziła była jak nowa : głodna i rozbawiona... Ani w Wigilie i ani  w następne dni nie zauważyłam najmniejszych oznak choroby , więc jej nawet nie dałam tych antybiotyków...

Ale w czwartek przed Sylwestrem zaczeła kuleć na przednią lewą nę.... to samo w piątek...

Chwyciłlam ją za fraki i do weterynarza , ale tym razem do zupełnie innego ... Pani weterynarz zbadała ją bardzo dokładnie i powiedziała: lewą przednią łapę nie można do końca rozciągnąć, a tylna prawa łapa ma w kolanie ruchomą rzepkę... i ma bóle w krzyżu .. (jeżeli to jest poprawna nazwa...) - Fakt, że kilka dni wcześniej Rori po hulankach po polach wracała z podniesioną prawą tylną łapą - po raz pierwszy jak ją mam---- , ale że jej to "szybko przeszło " nie przejęłam się tym  - widać , że nie przeszło , tylko Rori nie dawała po sobie poznać.

Pani weterynarz powiedziała, że prawdopodobnie nadwyrężyła sobie łapkę i to jej powinno w ciągu tygodnia przejść - musi się tylko spokojnie zachowywać.. Dostała leki i środek przeciwbólowy, który wstrzykuję jej do mordki...

Mam nadzieję, że ta rzepka nie będzie wypadać i unikniemy operacji...

Pozdrawiam


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polsat.pun.pl www.td-zseis.pun.pl www.falubazogame.pun.pl www.spambox.pun.pl www.telefoniki.pun.pl