Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !


#1 2010-07-07 20:21:39

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Łupież!!!!!

Właśnie zauważyłam u Rori  łupież!!!!

Jest na to jakaś rada?
Zna ktoś przyczyny????

W zeszłym roku w maju też miała łupież, ale wydaje mi się , że mniejszy. Dostała witaminy - Naturanlie teraz nie mam pojęcia jakie to były - dostałam je od weterynarza i chyba wtedy pomogło, choć ta pani jakaś taka nie zbyt pewna była...

POMOCY !!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#2 2010-07-09 08:01:46

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: Łupież!!!!!

Przyczyny łupieżu mą być różne. Różnie też może wyglądać- suchy sypiący się, albo tłusty, taki jak hmm płatki owsiane, przyklejający się do skóry (przepraszam za opis). Na suchy z tego co wiem zaleca się zwiększenie olejów w diecie- np olej lniany, rybny, z pestek winogron. Może ma na coś alergię? a może to jakieś przycieczkowe sprawy? nerwy, hormony? Jeśli szukasz witamin poprawiających stan skóry to szukaj takich, które mają w składzie cynk i biotynę. Cynk jest bardzo ważny, a większość tego typu preparatów go nie ma. Do tego te oleje. Jeśli poza łupieżem nie ma innych objawów (zaczerwienione, jakieś wysięki, ogniska zapalne, drapanie się, infekcja uszu, podrażnione oczy) to spróbuj olej- powinna jej starczyć łyżeczka dziennie- preparat z cynkiem i biotyną oraz wykąp ją w szamponie dziegciowym- np dr Seidla. A jeśli łupież jest tłusty możesz ją wykąpać w szamponie jodoforowym tej samej firmy. Jeśli to nic poważniejszego wymagającego zrobienia badań (zeskrobina, badania krwi), powinno pomóc.

Jest też fajny preparat na różnego rodzaju problemy skórne, podrażnienia- Hexoderm. Można w nim kąpać psa lub przecierać zmiany miejscowo. Niedawno Szczotka po szaleństwach w sianie dostała takich krostek z płynem. Po posmarowaniu Hexodermem (można przetrzeć zmiany kilka razy dziennie) ładnie przyschło i się zagoiło.

Tylko pamiętaj że takie stawianie diagnozy na odległość zawsze jest ryzykowne. No i nie jestem weterynarzem- więc jak coś Cię niepokoi, czy problem nie znika to lepiej idź do weterynarza.

Offline

 

#3 2010-07-09 08:39:23

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Łupież!!!!!

Łupież jest suchy , nie ma zaczerwień itp , ale trochę się zaczyna drapać...

Ma cieczkę, właśnie te najniebezpieczniejsze dni ... więc może ma to jakiś związek,

Obserwuję maleństwo i jak co, to naturalnie pójdziemy do lekarza ...

Nie wiem na co mogła by alergicznie reagować... je to samo - rano surowiznę, wieczorem jak ma ochotę to suchą karmę - już ją wielokrotnie jadła - dobra karma - ta z tych suchych ale zdrowszych - przetłumaczając bezpośrednio: prasowana na zimno (hihihi).

Podam jej dodatkowy olej ... chociaż ta surwizna ma też odp. oleje ...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#4 2010-07-09 10:10:04

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Łupież!!!!!

A może była niedawno trymowana ? moje psy zaraz po trymowaniu maja cos w rodzaju łupiezu.

Offline

 

#5 2010-07-09 10:18:13

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Łupież!!!!!

ostatnio jest trymowana permamentnie ... to tu skubnę to tam ...

ale faktycznie, ostatnio wyskubalam trochę więcej na pupie i tam się ten łupież ujawnił... Muszę dziś jeszcze raz popatrzeć - może sobie poszedł...?


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#6 2010-07-19 11:54:40

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Łupież!!!!!

Wagląda na to , że lupież sobie poszedł...

Prawdopodobnie więc był skutkiem trymowania...

Hura !


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-knajpa.pun.pl www.konskie.pun.pl www.3gwsinf.pun.pl www.lineage2noobs.pun.pl www.siprofit.pun.pl