Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-07-29 10:17:54

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

BARF - już się przejadło?

Witam ,

no więc tak ... od połowy maja daję mojemu psu surowiznę w postaci gotowych posiłków. Wszystko co trzeba: oleje, warzywa, zioła i mięso jest zmielone i wymieszane - sprzedawane w postaci takich kiełbas... Zdaniem moich internetowych znajomych, którzy barfują - jest to super karma.

Ale od kilku dni Rori tego już nie chce ... Ja mam trzy rodzaje tej karmy: mieso kurze, wołowina i żwacze.
Zwacze do tej pory jej najlepiej smakowały potem kura i na końcu wołowina. Od naszego powortu z Kaszub, czyli od 22 czerwca jadła to z wielka radościa - zawsze rano ca. 100 g... Wieczorem dostawała suche i albo jadła albo nie ...

No i teraz pości  - za to porcję suchej karmy od Royal Canin zjadła aż jej się uszy trzęsły ....

Już nic nie wiem ....


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#2 2010-07-29 11:12:15

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

tak to jest- moje odkąd są na surowiźnie szczerze pokochały suche chrupki

myślę że nie masz się co przejmować- jest lato, organizm zużywa mniej energii niż zimą, a że skaczesz koło pupilki- jedynaczki to może ona sobie dowolnie wybrzydzać ja się nie martwię jak któraś ma mniejszy apetyt (jeśli nic innego mnie nie niepokoi, gorączka jest w normie, pies jest skory do zabawy i je smakołyki)- inne zjedzą jej porcję albo ja ją schowam do lodówki i następnym razem maruder zje chętniej ;)

Offline

 

#3 2010-08-03 22:32:38

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Wygląda na to , że jej się to przejadło... NIE JE po prostu... wyjada suche ...

To ja już nie wiem co jej dawać...

:(

Chora nie jest ...

a czytałam, że jak pies je BARF / surowiznę to mu się nie zdaża przejeść...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#4 2010-08-06 14:44:40

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Witam moje drogie !
i nie je nadal ... ale także nie je suchego ...

Naturalnie to nie znaczy , że nic nie je ... Dostaje od nas małe kąseczki kanapki, albo kawałeczek kartofla itd... ale to są naprawdę kawaląteczki maleńkie... ale widocznie jej to wystarczy ...

Właśnie jedliśmy naleśniki - jadła z nami ... no więc postanowiłam dać jej jednego naleśnika, ładnie pociełam, włożyłam do jej miski ,przybiegła zaciekawiona ... pokręciła nosem i poszła sobie ...


i co o tym myśleć...?


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#5 2010-08-07 07:19:32

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

Ja o tym myślę... że jest rozpuszczona i tyle owinęła Was sobie naokoło pazurka

Przygarnęłam kiedyś małą kundliczkę, taka była zabiedzona... najpierw miała dobry apetyt, ale potem coraz gorszy. Kupowałam puszki, gotowałam mięsko... w końcu jak doszło do tego, że ganiałam za nią z widelcem i pieczonym kurczakiem powiedziałam- DOŚĆ. Jedzenie wróciło do michy. 10 minut- pies nie jadł- micha była chowana aż do następnego razu. Zero smakołyczków zero rozczulania. Pies się przegłodził (nie powiem, twarda była!) i w końcu zrozumiał że jak nie zje to będzie głodny. Dopiero jak zachorowała nam na starość sytuacja się powtórzyła i  wtedy już było nieciekawie- ale miała już kilkanaście lat i była schorowana. Póki pies młody i zdrowy- nie zagłodzi się. Nie bój się o nią, po prostu wprowadź zasady.

Offline

 

#6 2010-08-07 15:11:43

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

halo halo Marcjanno, mam nadzieję, że się nie obraziłaś za to "owinięcie dookoła pazurka"??

Offline

 

#7 2010-08-09 18:17:18

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Hallo !
naturalnie , że się nie obraziłam. Nie miałam ostatnio czasu na odpisywanie.

Ale Rori dziś już chyba zgłodniała , bo zjadła swoją porcję świeżyzny ... zobaczymy co będzie dalej ...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#8 2010-08-11 10:40:44

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

Hahaha a Szczota ostatnio cała szczęśliwa, bo przyjechało mięso... trochę za dużo zamówiłam i część leży schłodzona w lodówce zamiast w zamrażalniku, więc staram się żeby to jak najszybciej zjadły mniam mniam

Offline

 

#9 2010-08-11 11:15:30

bigbadaboom

szczeniaczek

Zarejestrowany: 2010-04-04
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Marcjanno!
To , co piszesz rzeczywiście wskazuje na totalne kulinarne rozpieszczenie pieska. Zasada jest prosta: nie chce, to trudno, widocznie nie jest głodna - zabrać i odczekać. Ale mam inną uwagę: pisałaś, że dajesz pieskowi kartofelki...to niedobrze: psi żołądek absolutnie nie trawi ziemniaków, przez co te są bardzo dla psów szkodliwe. Odradzam podawanie Rori pyrek:) Nawet, jeśli bardzo je lubi. Podobnie, jak czekoladki i ludzkie ciasteczka.

Offline

 

#10 2010-08-11 18:04:29

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Hallo ,
nie wiedziałam , że psy nie trawią kartofoli... ZAPAMIETAM TO SOBIE...

czasem  tylko dam jej kawalątka malultkie takie ok.  1 cm... dwa lub trzy  , ALE  teraz nie dostanie NIC ...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#11 2011-01-16 11:01:55

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

Przeczytałam na Dogomanii, że Wigor przechodzi na dietę BARF.

Marcjanno, a co jedzą teraz Twoje dziewczyny?

My nadal na surowiźnie. Kupiłam worek suchej karmy (była wyprzedaż), ale dostają ją sporadycznie, głównie jako smakołyki. Od czasu do czasu gotuję im ścinki wołowe czy drobiowe elementy dla urozmaicenia, pochłaniają je błyskawicznie.

Offline

 

#12 2011-01-19 21:59:04

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

Witam , internet mi tu na Kaszubach wolno chodzi...

Generlanie jedzą tak: rano albo wieczorem surowiznę w formie opisywanych przeze mnie wcześniej "kiełbas". Drugi posiłek to na ogół karma sucha. Odkad jest Tosia , to nie ma kłopotów - wszystko znika .

Jednak od świąt nie mam już surowizny , nie zamówiłam , bo mieliśmy wyjechać -  wyjechaliśmy , ale 10 dni później , więc obecnie są na suchej... Ale kupuję im kurze skrzydła , a i żeberka zjadły i schabowego - NA SUROWO !!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#13 2011-01-20 07:21:14

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

Czyli Tosia okazała się najlepszym lekarstwem na apetyt dla Rori? :D :D :D

Offline

 

#14 2011-01-20 19:10:38

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: BARF - już się przejadło?

o tak! jedza na wyścigi !!!!

ale sią dzielą... Patrzą do misek nawzajem czy aby jedna ma to samo co druga ...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#15 2011-01-25 11:58:01

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: BARF - już się przejadło?

http://lh5.ggpht.com/_mquZW-tagv0/TT6lzPx-x6I/AAAAAAAAFG8/lgcE3uiHqpk/s720/IMG_3696m.jpg

Hesia od razu rozpakowała zakupy i wzięła się do konsumpcji :D Szczotka pochłania swój kawałek schowna pod stołem. Druśka stwierdziła że dziś gryźć nie ma ochoty. A biedna Guapa chciałaby ale dostanie tylko taką kość "do zabawy" wielką której nie da się połknąć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swinkimorskie.pun.pl www.lineage2noobs.pun.pl www.siprofit.pun.pl www.cs-knajpa.pun.pl www.3gwsinf.pun.pl