Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !


#16 2010-05-09 21:59:42

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Tilia a powiedz mi jeszcze czy te żwacze są mielone czy to jest cały kawał ??

Offline

 

#17 2010-05-10 06:57:02

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Mielone!! :D sklep na Modzelewskiego nazywa się Amix, a żwacze są pakowane w pojemniczki po 0,5 kg.

Offline

 

#18 2010-05-12 13:06:27

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Kinga, jest szansa że mięsko przyjedzie w sobotę- w razie czego chcesz się przyłączyć do zamówienia? obiecać niestety nie mę że wypali, bo wszyscy mają jeszcze zapasy i nie wiem czy się zbierze zamówienie. Znaczy mrożone mięsko i te żwacze też.

Offline

 

#19 2010-05-28 13:17:08

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Karolina dopiero teraz przeczytałam o mięsku , jak będziecie robić nastepne zamówienie to sie z chęcią przyłacze, na żwacze na pewno :) teraz jestem swieżo po komunii córki i nawet nie miałabym gdzie włozyc psiego miecha ;)

Ostatnio edytowany przez bellavita (2010-05-28 13:26:25)

Offline

 

#20 2010-05-28 14:17:58

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Ok! Dam znać, im więcej do zamówienia się zbierze tym lepiej.

Offline

 

#21 2010-06-07 12:35:33

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Kinga, dostałam info, że mięsko będzie koło 15. 06

Offline

 

#22 2010-06-07 14:42:16

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Super ;)

Offline

 

#23 2010-06-08 10:30:13

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Karolina napisałam Ci pw :)

Offline

 

#24 2010-06-08 11:21:17

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Kinga, odpisałam, nie zauważyłam że coś przyszło.

Offline

 

#25 2010-10-14 12:24:31

Wiki

Nowy użytkownik

Skąd: Melbourne/Australia
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 8
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Czesc  dziewczyny, mysle, ze to dobry watek - mam nieco podobna sprawe, jak ta, od ktorej sie zaczal. Wigor ma ponad 6 miesiecy i wazy 7.7kg... Wg testu zebrowego, jak na moje wyczucie, jest ok, ale juz sama nie wiem! Sama walcze z kg i Wigor ma byc pomoca w ich gubieniu, a nie kolejna istota do utuczenia Je sucha karme + niewielkie dodatki, czasem kawaleczek chleba czy miesa, kawalek jablka itp., dzis np. zalapal sie na szyjke z kurczaka, a co rano dostaje konga ze swoja karma + 'zatyczka' z serka topionego albo wiejskiego. Pomimo tych bonusow, zjada troszke wiecej karmy niz proponuja na opakowaniu.

Czy to jest ok? W opisu rasy dorosly samiec ma wazyc 6-6.5kg, czyli Wigor jeszcze nieclkiem dorosly jest ponad kilo za ciezki.

Offline

 

#26 2010-10-14 20:42:25

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Witam !
z opisem rasy pod względem wagi już się raz na zawsze pożegnałam. Moja Rori waży 8,36 kg !!!! ma 2 lata i 2 miesiące i jak już pisałam do niedawna NIC nie jadła 

A pieski w Niemczech - dorosłe ważą 10 kg !

Moja Rori nie jest gruba - jest normalna.

Napisy na opakowaniach są często bardzo ogólne. Niektóre pieski muszą jeść więcej , niektóre mniej. Zależy od tego ile mają ruchu i od przemiany materii... Czyli jeśli piesek ma za dużo na żeberkach (sprawdzamy metodą macania) to trzeba dawać mniej pokarmu. Jeżeli głaszczesz Wigorka  i masz wrażenie, że dotykasz szkielet to zwiększ ... Ja osobiście nie lubię takich szekieletów pokrytych sierścią.

Najważniejsze jednak żeby dostawał pokarm zgodnie z wiekiem , czyli teraz jeszcze dla szczeniaków i fajnie by było żeby była to karma specjalnie dla małych ras.

Rori dostawała i dostaje też jabłko , banana, marchewkę , żodkiewkę, kalarepę...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#27 2010-10-17 11:01:39

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Moja Szczota jako szczeniak, i nawet do niedawna była chuda wręcz, bo wszystko co zjadła zaraz spalała, tyle miała energii. Teraz zrobiła się bardziej leniwa i jej się trochę utyło :/ nie jest gruba, ale chyba ciut muszę ją odchudzić.

Offline

 

#28 2010-10-22 22:21:06

Wiki

Nowy użytkownik

Skąd: Melbourne/Australia
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 8
Punktów :   

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Dzieki za odpowiedz. Ostatnio nie mam nawet czasu na net w domu zajrzec! Wigor wydaje sie nie byc chudzina, ale taki w sam raz, choc czasem jak chce sie gdzies przecisnac czy jak sie przeciaga, to wyglada jak dlugi chodziutki jamnik ;) Daje mu nieco wiecej karmy niz sugeruja, bo inaczej wrecz szaleje, jak skonczy i widac, ze jest glodny (jak za duzo to zostawia, a ja po niedlugim czasie zabieram i wykorzystuje rano). Nie wiem tez, ja to wyglada z iloscia posilkow i godzinami. Karmimy go 2 razy, rano dostaje miske ok. 6:30 - tak wychodzimy do pracy + czesc karmy w kongu. Konga zjada od razu, miske 2-3godz pozniej (oprocz jednego dnia, gdy wieczorem dostal tylko porcje sugerowana - czyli mala, to zjadl jeszcze nim dalam mu konga, ktorego dostaje,gdy rzeczywiscie wychodzimy z domu). W domu jest razem z moja mama i przewaznie ok. 15-16 zaczyna szalec i szukac jedzenia, jak zje to jest normalnie. Wiec zazwyczaj cos dostanie kolo 15, ostatni posilek przewaznie kolo 18, zje zazwyczaj troszke, potem spacer i konczy. Jesli wychodzimy na dwor wczesniej, to dostaje kolacje 19-20. Spac chodzi ok. 21:30.

Przepraszam za tyle szczegolow... Jak chyba gzies wspominalam to nasz pierwszy piesek :)

Offline

 

#29 2010-10-23 10:20:35

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: NO TERAZ TO JUZ NIE WIEM DOKARMIAC CZY NIE ??? !!!!

Rori jest też moim pierwszym psem, no ale mam już ją dwa lata , więc trochę doświadczenia zdobyłam.

Do 12 mieiąca dostawała w zasadzie 3 razy dziennie. około 8.00, 14:00 i 20:00.

Ale jak już pisałam w ogóle NIC nie jadła... /ciekawe jak przeżyłam nie? /. No to w końcu zaniechałam i dzienna porcja suchej karmy leżała sobie po prostu w misce cały dzień.... Rzadko kiedy wyjadała cała porcję ...

Myślę, że młode psy właśnie tak do roku to powinny dostawać 3 razy dziennie (jeżeli nie są takimi niejadkami jakimi była Rori... ) Bo Rori teraz opróżnia swoją miskę szybciej niż Tosia !!!!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sagaonaruto.pun.pl www.mta-nps.pun.pl www.disneychannel.pun.pl www.dyrtownia.pun.pl www.konkursy.pun.pl